Między Bondem, a Jasiem Fasolą cz II

Tu rasistowski wtręt. Prezes Banku, kiedyś szwajcarskiego, nie jest bynajmniej bladym siwym panem w okularach o złotych oprawkach. To najprawdziwszy afrykański Murzyn. Bladym panem w złotych oprawkach nie był też jego Wice, przybyły z kraju talibów. Oczywiście w tle obu patrzyła na ręce Rada Nadzorcza, składająca się z samych bladych twarzy w złotych itd..
W moim chorym bigoteryjnym umyśle tłumaczę sobie tę chwalebną różnorodność dopasowaniem do klienteli Banku. No bo nie jest to miejsce gdzie swoje tysiąc euro przynosi górnik ze Słowacji czy monter passatów z Wolfsburga. Tu trzeba przynieść jakieś sto milionów i jeszcze zapłacić za przechowanie. Taki worek z kasą najszybciej przytacha jakiś kacyk z trzeciego świata, który o ileż lepiej dogada się z Czarnym czy Beżowym niż z Bladym.
No ale wróćmy do niebyłego incydentu, którego osią były niesnaski między czarnym Prezesem a beżowym Wice.
Prezes wywalił sobie willę w najdroższej okolicy, no to Wice też taką chciał. Zaraz obok, co to, on gorszy? Pewnego pięknego ranka pod oknami Prezesa przejechała fadroma i zaczęła rozwalać sąsiednią willę, zanabytą przez Wice, ale nie dość dobrą. A potem każdego ranka pojawiały się ekipy, żeby budować nową chałupę… przez dwa lata.
Jak żyć, Rado Nadzorcza, no jak?
Serio, czarny Prezes poleciał ze skargą na beżowego Wice do bladej Rady, która kazała im się jak najszybciej przeprosić i pogodzić, jak przedszkolakom. Na zgodę Prezes zaprosił Wice na koktail party. Daleko Wice nie miał, bo za płot, ale na tym skończyły się pozytywy…
Do czego mogą doprowadzić nadmiar alkoholu, południowy temperament i zadawnione niesnaski? O tym za tydzień.

Znalezione obrazy dla zapytania pawlak i kargul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s