Liga niezwykłych dżentelmenów

Istnieją bystre, wygadane typy, które mają wszystkie atuty, ale nie mają mojej sympatii. „Ja was coś baco nie lubię” i już. Jednym z nich jest znakomity komentator sportowy Mateusz Borek, nowy nabytek TVP. Tzw. internet go uwielbia, ja nie muszę. I nie mogę się zmusić. Wolę oglądać mecz z trochę nieobecnym Szpakowskim niż z za bardzo obecnym Borkiem.
Dla mnóstwa ludzi komentator sportowy to osoba całkiem zbyteczna, bo należą do tzw. elity nieposiadaczy telewizorów. Najczęściej to gnuśni przeżuwacze netfliksa, którym nie chce się nawet wstać z pościeli, w której telepracują, ale mniejsza.
Dla reszty świata komentator to postać kluczowa. Chleb, Bogu i kapitalizmowi dzięki, już mamy, można skupić się na igrzyskach, a te bez komentatora dla wielu nie zabanglają.
No więc dla mnie ten cały Borek to trochę oślizła postać o przerośniętych ambicjach, ale może go krzywdzę. Nie popisał się jeszcze takim rajdem jak niejaki Karol Stopa, który na wizji komentował w nieformalny sposób tenis Pań: „Wszystkie spotkania kur** zakończone 1:0. Oni po prostu ch** kładą. W tych warunkach za moment Sabalenka przepier****”.
Typowy dziaderski wdzięk bywalca warszawskich kortów, kiedy myśli, że ma wyłączony mikrofon. Stacja (Eurosport) wydarzenie uznała za niebyłe.
Głos zabrał za to Mati Borek, bo on zawsze głos zabiera:
„Karol Stopa to dżentelmen w każdym calu.”
7tys.+ lajków.
Panie Borek, pan nie rozpoznałby dżentelmena nawet gdyby zaszedł Pana od tyłu i ugryzł w pośladek. Dżentelmeni tak nie mówią. Oni nawet tak nie myślą. Jeśli coś ich frustruje, mają wystarczająco bogate słownictwo by wyrazić swoje rozczarowanie bez rzucania mięchem.
Chciałem podzielić się tymi uwagami z p. Borkiem, ale trafiłem na niewłaściwy moment. Właśnie aresztowano rektora jego uczelni za handel lewymi dyplomami i nieżyczliwi – któż ich nie ma? – tłumnie przyszli podzielić się z Borkiem wątpliwościami nt jego magisterki.
No cóż, innym razem może.

Kultura w czasach zarazy

Jedna myśl na temat “Liga niezwykłych dżentelmenów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s